Ekonomi

Nevşehir İl Özel İdaresi Altyapı ve Üstyapı Çalışmalarına Devam Ediyor

Nevşehir İl Özel İdaresi altyapı ve üstyapı çalışmaları aralıksız devam ediyor.

İl Özel İdare ekipleri, köylerde içme suyu, elektrik arızaları, kanalizasyon arızaları, kanal arızaları, yol kumlama, bakım-onarım, asfalt üretimi ve yama döşeme çalışmaları çerçevesinde çalışma başlattı.

Başlatılan çalışmalar çerçevesinde İl Özel İdare Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, merkezin Balcın köyü ile Avanos ilçesine bağlı Paşalı ve Üçkuyu köyleri ile Fakıuşağı, Terlemez ve Ovaören köylerinde meydana gelen içme suyu ve elektrik arızalarını giderdi. Gülşehir ilçesi ile Kozaklı ilçesinin Kanlıca ve Karasenir köylerinde bulunmaktadır. Merkezin Çardak köyü, Avanos ilçesine bağlı Akarca, Mahmat ve Topaklı köyleri, Acıgöl ilçesine bağlı Karacaören köyü, Hacıbektaş ilçesine bağlı Büyükkışla ve Kayaaltı köyleri, Ürgüp ilçesine bağlı Mustafapaşa, Sarıhıdır, Yeşilöz ve Sofular köylerinde içme suyu kanalı sınır arızalarına müdahale edildi. Ürgüp ilçesine bağlı Bahçeli köyünde su baskını nedeniyle suyla dolan depo temizlenerek arızalar giderilirken, Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri Avanos-Çavuşin yolunda tümsek onarım çalışması gerçekleştirdi. Acıgöl ilçesine bağlı Bağlıca ve Çullar köylerinde yol yama çalışması yapıldı.

Ayrıca Derinkuyu ilçesine bağlı Kuyulutatlar köyünde de yol kaplama çalışmasıyla birlikte ilk kat asfalt üretildi. – NEVŞEHİR

haber-baliseyh.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu