Haber

Millet İttifakında 3 Tarafın ‘nankör’ benzetmesi Murat Bardakçı

Tarihçi yazar Murat Bardakçı, HaberTürk’teki köşe yazısında AK Parti’ye güzelleştirme yaparak, AK Parti’ye oy vermeyen muhafazakar partileri ‘nankör’ olarak nitelendirdi.

Murat Bardakçı bugün köşe yazısında, AK Parti sayesinde Türk sağının tüm hayallerinin gerçekleştiğini ve ülkenin rahata kavuştuğunu iddia etti.

Murat Bardakçı’ya göre Türk sağının 1930’lardan beri hayalleri şunlardır;

  • Ayasofya yeniden ibadete açılıyor.

  • Taksim’de cami inşaatı.

  • Resmi dairelerde sarığı serbest bırakmak, sakallı erkeklerin işlerini özgürce yapmalarını sağlamak.

  • İmam Hatip mezunlarının askeri okullara kabulü.

  • Cuma namazını kılan memurların çalışma saatlerinin ayarlanması.

  • Müftülere dini nikah yapma yetkisi verilmesi.

“2000’li yılların başına kadar her fırsatta çekişme konusu olan ve bir gün gerçekleşeceğini hatırlamak bile mümkün olmayan bu hayallerin tamamı AK Parti iktidarında yavaş yavaş gerçekleşti.”

“Türkiye, yaklaşık altı asırdır, yani Fatih Sultan Mehmed’den bu yana ilk kez kendi silahını yapmaya başladı. Ürettiğimiz SİHA’lar savaş anlayışını değiştirirken, kendi tankımızı bile üretmeye başladık.”

“Muhalefet partilerinin iktidarı eleştirmeleri, yapılan hemen hemen her şeyi kötü ve yanlış göstermeleri adettendir ve bir yerde muhalif olmak bir zarurettir. İktidarın ekonomi alanındaki uygulamalarına ya da dış politikasına üzülebilirsiniz ama muhafazakarların seksen yıllık hayallerini gerçekleştirmeyi reddetmesi tam bir ideolojik nankörlüktür.”

“Siyasi hayatları boyunca hep muhafazakâr olan ancak daha sonra Altı Levhalar’ı oluşturan ve yıllardır karaladıkları CHP’nin şimdiki lideri yapmaya çalışan üç lider Temel Karamollaoğlu, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan. , başkan olarak şimdi böyle davranıyorlar…”

Murat Bardakçı’nın köşe yazısını okumak için tıklayın…

haberbesikduzu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu