Ekonomi

Mehmet Şimşek duyurdu! 50 milyar dolarlık dev hedef

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye ile Almanya arasındaki dış ticaret hacminin bu yıl sonuna kadar 50 milyar doları aşmasını beklediklerini belirterek, “Almanya’nın Avrupa Birliği ile ilişkilerimizi geliştirme konusunda daha güçlü destek vereceğine inanıyoruz” dedi. (AB) önümüzdeki dönemde.” Bu kelimeyi kullandı.

Bakan Şimşek, Federal Almanya Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi ve İklim Savunma Bakanı Robert Habeck ile görüşmesine ilişkin sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

Bugün Habeck ile verimli bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirten Şimşek, Almanya’daki ilgiye çok değer verdiklerini kaydetti.

Şimşek, iki ülke arasındaki dış ticaret hacminin bu yıl sonuna kadar 50 milyar doları aşmasını beklediklerini belirterek, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Ülkemizde Alman sermayeli veya Alman sermaye ortaklığıyla kurulmuş 8 binin üzerinde şirket var. İki ülke arasındaki güçlü bağ ve iş birliğini daha da artırmak için Habeck ile yatırım fırsatlarını değerlendirdik ve Orta Vadeli Planlarımızın ayrıntılarını paylaştık. Önümüzdeki dönemde de Avrupa Birliği ile işbirliğimizi sürdüreceğiz.” “İlişkilerimizin geliştirilmesi konusunda Almanya’nın daha güçlü destek vereceğine inanıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu