Teknoloji

İnegöl Belediyesi ile Gençler Bilimin Merkezinde

İnegöllü gençler, İnegöl Belediyesi’nin düzenlemesiyle Türkiye’nin değerli teknoloji merkezlerinden biri olan Bilişim Vadisi’ni ziyaret etti. 3. Teknik Deneyim Gezisinde yerli ve milli teknoloji atılımına katkı sağlayan projeler yerinde incelendi.

Geleceğin güçlü Türkiye’sinin temellerini oluşturan yerli ve milli teknoloji atılımını pekiştirecek projeler ortaya koyan İnegöl Belediyesi, hizmet seferberliğini sürdürürken bu kapsamda Baykoca Proje Gruplarını oluşturdu. Tamamı istekli gençlerden oluşan ekipler bugüne kadar çok çalışma ortaya koyarken, geçtiğimiz yıl Ekim ayında İnegöl Belediyesi Baykoca Çalışma Ofisi de bu projeleri geliştirmek için Bilişim Vadisi’nde açıldı. Türkiye’nin nadide teknoloji merkezleri tam da bu noktada.

YERLİ VE MİLLİ TEKNOLOJİ ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİLER

İnegöl Belediyesi’nin yerli ve milli teknoloji atağına katkı sağlayan çalışmalarının olgunlaştırılarak hayata geçirildiği Bilişim Vadisi’ni İnegöllü gençlerin keşfetmesi için çalışma başlatıldı. Bu kapsamda daha önce iki kez Teknik Deneyim Ziyaretleri gerçekleştirilmiştir. 3. Teknik Tecrübe Ziyareti 25 Nisan Salı günü gerçekleştirildi. Gelen başvurular sonucunda İnegöl Belediyesi tarafından bilim ve teknolojiye ilgi duyan gençler Bilişim Vadisi’ne götürüldü. Amacı gençlerin yerli ve milli teknoloji atak çalışmalarına katkı sağlayan vizyoner projeleri incelemek, teknoloji odaklı imkan ve fırsatları görmek, gençlerin kariyer basamaklarında karar vermelerine katkı sağlamak olan gezide ve İnegöl’ün bu alandaki çalışmaları hakkında farkındalık yaratmak amacıyla; Çeşitli projeleri inceleme ve Baykoca Teknoloji Ofisi’ni ziyaret etme fırsatı buldu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu