Haber

Hüsamettin Cindoruk’un Milliyetçi Merkez Hareketinden Kılıçdaroğlu’na seçim desteği

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) eski liderlerinden Hüsamettin Cindoruk’un başkanlık yaptığı Milli Merkez Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek kararı aldı.

Ulusal Merkez Hareketi, cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin bir açıklama yayınladı. Açıklamada, “Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararımızı saygıyla değerli kamuoyunun bilgi ve değerlendirmelerine sunarız” ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın tamamında şu ifadelere yer verildi:

Sağ-sol, köken-mezhep ayrımı gözetmeden demokratik bir Kuvayi Nationala anlayışıyla öne çıkan partizanlar üstü Ulusal Merkez Hareketi olarak 14 Mayıs seçimlerine yönelik tavrımızı saygıdeğer kesimlerle paylaşmayı görev biliyoruz. halk.

Ulusal Merkez, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu değerlerine ve kurucu babasına gönülden bağlıdır.

Giderek otoriter tek adam rejimine dönüşen anti-demokratik bir sistemde tam ve eksiksiz bir demokrasinin, kuvvetler ayrılığının, partizanlık ve yolsuzlukla şevkin ve hukukun üstünlüğünün mümkün olmadığı ve olamayacağı açıkça görülmektedir. bugün.

Bu nedenle çoğulcu demokratik parlamenter rejime dönülmesi, yolsuzluk ve partizanlıkla mücadele edilmesi, hukukun üstünlüğünün tesisi ve barışın sağlanması için Cumhurbaşkanlığı seçiminde Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun desteklenmesinin gerçek ve gerekli olduğuna inanıyoruz. kuvvetler ayrılığı.

Cumhuriyetimizin değişmez ve değişmez kuruluş bedelleri ile Anayasamızın ilk kararlarında yer alan tam ve eksiksiz bir demokrasinin, millet olarak hepimizin sahip çıkması ve kararlılıkla pekiştirmesi gereken temel ilkeler olduğuna inanıyoruz.

Bu ilkeli yaklaşım çerçevesinde, siyasi parti ve/veya ittifaklardan tamamen ‘bağımsız’ olarak; Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararımızı kamuoyunun değerli bilgi ve değerlendirmelerine saygıyla sunarız.” (HABER MERKEZİ)

haber-solhan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu