Haber

Enkaz altında dünyaya gelen bebeği teyzesi evlat edindi: Adı artık Afraa

Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntı nedeniyle büyük bir yıkımın meydana geldiği Suriye’de enkaz altında kalan halk ve “Aya” Bebek teyzesi tarafından evlat edinildi. Annesi Aya’yı doğurduktan sonra öldü.

Hastanede tedavisi tamamlanan bebek, halası Hala ve amcası Khalil Al-Sawadi’ye teslim edildi.

“ONDAN BAŞKA KİMSE GİTMEDİ”

Tedavi gördüğü hastanede sağlık görevlileri “Aya”Adını koyduğu bebeğe evlat edinen halası Hala, bebeğe annesinin adını verdi. “Afra”Kendi adını taşıyan bebeği eşiyle birlikte evlat edinen damadı Halil Al-Sawadi, “Bu bebek bizim için çok önemli çünkü ailesinde ondan başka kimse yok”söz konusu.

Bir Kolda Kızı Ataa, Diğer Kolda AFRAA

Al-Sawadi, Reuters’e verdiği demeçte, bir kolunda pembe bir battaniyeye sarılı Afraa’yı, diğerinde ise mavi bir battaniyeye sarılı yeni doğan kızı Ataa’yı taşıdığını söyledi. “Ataa depremden üç gün sonra doğdu. Şimdi birlikte büyüyecekler”dedi.

BABASINI VE KARDEŞLERİNİ KAYBETTİ

Arama kurtarma ekipleri bebeği Afrin’in Cinderes ilçesinde bulduğunda göbek bağı hala annesine bağlıydı. Bebeğin babası ve dört kardeşi de depremler nedeniyle hayatını kaybetti.

Afraa’nın kurtarıldığına dair görüntüler sosyal medyada çok sayıda kullanıcı tarafından paylaşıldı.

Suriye’de çöken bir binanın enkazı altında dünyaya gelen bebeği binlerce kişi evlat edinmek için başvurdu ancak sağlık durumu netleşmeden evlat edinme işlemlerine başlanmayacağı açıklandı.

KAYNAK: HABER7, REUTERS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu