Haber

Dünya liderleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim başarısını kutluyor

Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Lideri Fahrettin Altun, “Cumhurbaşkanımıza bugüne kadar 19 ülkeden tebrik telefonu geldi. Ayrıca 100’ün üzerinde ülke ve uluslararası kuruluş lideri de yazılı bir mesajla Cumhurbaşkanımızın yeniden seçilmesini tebrik etti.” terimleri kullandı.

Altun, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim başarısının dünya liderleri tarafından kutlanmaya devam ettiğini belirtti.

Azerbaycan, Özbekistan, Türkmenistan, Kazakistan, ABD, Rusya, Ukrayna, İngiltere, Almanya, Fransa, Hollanda, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır, Filistin, İsrail, Libya, Pakistan, Gine-Bissau devlet başkanı ve hükümet liderleri tarafından doğrudan arayarak Erdoğan’a tebriklerini ilettiğini kaydeden Altun, şunları kaydetti:

“Sayın Cumhurbaşkanımıza bugüne kadar 19 ülkeden tebrik telefonu geldi. Ayrıca 100’ü aşkın ülke ve uluslararası kuruluşun liderleri de Cumhurbaşkanımızın yeniden seçilmesini yazılı bir mesajla kutladılar. Sorunların çözümü ve katkı sağlanması için bundan sonra da kullanmaya devam edecek.” yeni dönemde barış ve istikrara.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu