Haber

Davutoğlu: Kılıçdaroğlu, Özdağ’ın sadece bir bakanlıktan bahsettiğini söyledi

ANKARA– Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’dan seçim kazanılırsa İçişleri Bakanlığı dahil üç bakanlığın Zafer Partisi’ne, CHP Genel Başkanı’na verilmesini istedi Kemal Kılıçdaroğlu.

KILIÇDAROĞLU TEZİ REDLEDİ: 3 DEĞİL TEK BAKANLIK KONUŞULDU

Fikir TV’ye konuşan Davutoğlu, Kılıçdaroğlu ile görüştüğünü belirterek, “Kılıçdaroğlu Bey’e Özdağ’ın tezlerini sordum. Bu iddiaların laf konusu olmadığını, üç bakanlık değil sadece bir bakanlık olduğunu ve bu bakanlığın akıbetinin ne olacağı belli değil dedi. Bu kesinlikle doğru değil dedi.

Ne oldu?

T24’e konuşan Ümit Özdağ, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile seçim öncesi yaptığı görüşmelerde üç bakanlık ve MİT Başkanı konusunda anlaştıklarını ifade etti. Başkanlığı sözlü bir anlaşmaydı. Bakanlıkların yazılı bir anlaşması vardı” dedi.

ÖZTRAK REDDİ

Özdağ’ın açıklamalarının sorulduğu CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Özdağ’ın iddialarını yalanlayarak, “Zafer Partisi ile partimiz arasında kamuoyuna duyurulan bir protokol imzalandı. Ayrıca iki cumhurbaşkanı arasında imzalanan bir protokol daha vardı. Her iki protokolde de üç bakanlık ve MİT Müsteşarlığı ile ilgili herhangi bir düzenleme veya madde bulunmamaktadır.” (DUVAR)

manyashaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu