Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail’i savaş suçlusu ilan edeceğiz

Büyük Filistin Mitingi’nde kalabalığa seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sizi dünyaya savaş suçlusu ilan edeceğiz. Bunun için hazırlanıyoruz. Daha kaç kadın ve çocuğun ölmesi gerekiyor? Her ülkenin kendini savunma hakkı vardır.” peki adalet nerede? Gazze’de katliam yapılıyor.” dedi.

İSTANBUL’DA BÜYÜK FİLİSTİN BULUŞMASI

İsrail Gazze’de yaşanan katliamlar 22. gününe girerken, AK Parti İstanbul İl Müdürlüğü tarafından Atatürk Havalimanı’nda Büyük Filistin Mitingi düzenlendi. Bölgedeki kalabalığa seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrailSert sözlerle onu hedef aldı.

“İSRAİL’İ DÜNYAYA SAVAŞ SUÇU İLAN EDECEĞİZ”

Gazze’de katliam yapıldığını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: İsrail Kendisini savaş suçlusu ilan edeceklerini belirtti. Erdoğan, ” İsrail 22 gündür savaş suçu işliyor. Seni dünyaya savaş suçlusu ilan edeceğiz. Bunun için hazırlanıyoruz. Daha kaç kadın ve çocuğun ölmesi gerekiyor? Her ülkenin kendini savunma hakkı var ama adalet nerede? Gazze’de katliam yapılıyor. Açlık, susuzluk ve yakıtsızlıkla Gazze halkını topluca yok etmeye çalışıyorlar. “Bu gece Gazze’deki durumun ne olduğunu gördünüz değil mi?” dedi.

“İSRAİL, DÜNYADA YALNIZ OLMAYA HAKİMİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “120 ülke İsrailAteşkese ‘evet’, 40 ülke çekimser kaldı, 14 ülke İsrail Yanında durdu. İsrail, sen dünyada yalnız kalmaya mahkumsun. Bundan sonra da öyle kalacaksın. BM şimdi bu kararı alarak hoş bir adım attı.

“SONUNDA BEDELİNİ AĞIR ÖDERİZ”

İsrail topraklarında sivillere yönelik saldırıları da gerçek bulmuyoruz. Savaşın bir ahlakı ve hukuku vardır. Sivilleri hedef almak bu ahlaka yakışmaz. “Er ya da geç bunun bedelini ağır bir şekilde ödeyeceksiniz.”

haberaziziye.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu