Yaşam

Atatürk Filmi Galasında Meryem Uzerli’nin Aras Bulut İynemli’nin Yanında Olmasına Dair Efsane Yorumlar Geldi

Başrolünü Aras Bulut İynemli’nin paylaştığı Atatürk filmi geçtiğimiz gün ABD’de gösterime girdi. Galaya Süper Yüzyıl’daki Hürrem Sultan rolüyle hepimizin yakından tanıdığı Meryem Uzerli’nin de katılması dikkatlerden kaçmadı. Twitter’da @aglayanbaliks isimli kullanıcı “Hürrem Sultan şehzadesine destek olmaya gitti, işte gururlu bir anne” paylaşımında bulunurken birçok trajikomik espri geldi.

2-11-2014 ortalarında Show TV’de yayınlanan Süper Yüzyıl o günlerde hepimizi ekrana kilitlemişti.

Kanuni Sultan Süleyman dönemini, Hürrem Sultan’la olan aşkını, taht mücadelelerini ve saraydaki entrikaları konu alan hikayesiyle Türk televizyon tarihinin en çok izlenen dizileri arasında yer aldı.

Dizinin oyuncu kadrosu yıldızlar geçidi gibiydi. Özellikle Meryem Uzerli, Hürrem Sultan rolüyle dizinin en çok konuşulan isimlerinden biri oldu. Ancak diziden sıkıldığı gerekçesiyle bir süre sonra rolünü Vahide Gördüm’e bıraktı.

Tabii daha sonra Kanuni ve Hürrem’in oğlu Şehzade Bayezid rolüyle dizi kadrosuna katılan Aras Bulut İynemli.

Belki dizilerden hatırlarsınız -elbette tarih kitaplarından bilmek daha doğru olur ama yine de- Kanuni Sultan Süleyman, tahtında gözü olduğunu sandığı ilk şehzadesi Mustafa’yı boğdurmuştu. Elbette bunda Hürrem ve kızı Mahidevran’ın da parmağı var.

Böylece kendi oğullarından birinin tahta çıkmasını isteyen Hürrem için tüm engeller ortadan kalkar. Artık iki oğlu Şehzade Bayezid ile Selim arasında taht mücadelesi başlar.

Elbette bu çabayı II. Selim adıyla tahta çıkan Selim, yani Sarı Selim kazanır. Ancak dizide Hürrem’in Şehzade Bayezid’i desteklediği fikri her zaman ön plana çıkıyor.

Geçtiğimiz günlerde Aras Bulut İynemli’nin başrolünde yer aldığı “Atatürk” filminin galası ABD’de yapıldı. Galaya İynemli’ye destek amacıyla Meryem Uzerli’nin de katılması dikkatlerden kaçmadı.

Twitter’da @aglayanbaliks isimli kullanıcı “Hürrem Sultan şehzadesine destek olmaya gitti, işte gururlu bir anne” paylaşımında bulunarak çok sayıda trajikomik espriler yapıldı. Gelin onlara birlikte bakalım.

?

?

?

?

?

?

?

?

?

kigiajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu